Rozvážíme roušky do domovů pro seniory

VÝZVA! Pomozte nám s rouškami! Rozvážíme je do domovů pro seniory

Současná situace kolem epidemie koronaviru není jednoduchá a nejvíce ohrožení jsou starší lidé. Proto jsme se rozhodli, že kromě rozvozu klinické výživy budeme do domovů pro seniory, nemocnic a gerontologických center zavážet také ochranné roušky. Do jejich výroby se zapojily naše rodiny a přihlásila se nám také řada dobrovolníků, kterým bychom rádi touto cestou poděkovali.

Podvýživa ohrožuje seniory víc než obezita

Podvýživa ohrožuje seniory víc než obezita

Jak by se měli starší lidé nejlépe stravovat, aby ochránili svojí imunitu? Dočtete se v rozhovoru s MUDr. Boženou Juraškovou, předsedkyní České gerontologické a geriatrické společnosti.

Novinka! nutrego FIBRE+ pro podporu trávicích procesů

Novinka! nutrego FIBRE+ pro podporu trávicích procesů

Potýkáte se s trávicími potížemi, průjmem či zácpou? Pak právě Vám je určen nový produkt naší klinické výživy. nutrego FIBRE+ stabilizuje nutriční a trávicí procesy, neobsahuje lepek ani laktózu a je obohacen o dietární vlákninu z čekanky.

25. Gerontologický kongres v Hradci Králové

25. Gerontologický kongres v Hradci Králové

„Nárůst počtu seniorů – hrozba nebo výzva pro současnou medicínu?“ – takové bylo téma 25. ročníku Gerontologického kongresu, který se konal v druhé polovině listopadu v Hradci Králové. Dvoudenní program byl opravdu nabitý a věnoval se gerontologii z mnoha různých pohledů.

Na kongresu ESPEN v Krakowě

Na kongresu ESPEN v Krakowě

Začátkem září proběhl již 41. ročník Kongresu klinické výživy a metabolismu ESPEN. Tentokrát v polském Krakowě. Jeho podtitul zněl „Výživa – hlavní cesta ke zdraví“. Jelikož oblast klinické výživy neustále sledujeme a zajímáme se o veškeré nové poznatky a studie, v Krakowě jsme nechyběli. Pětidenní program byl opravdu nabitý.

Soutěžní den v Domově pro seniory Háje

Soutěžní den v Domově pro seniory Háje

V zahradě Domova pro seniory Háje na Praze 11 proběhl 9. ročník soutěžně zábavného projektu „Tuzemský um“. Na místě byl nejen tým seniorů z místního domova, ale také družstva z dalších osmi domovů či organizací pro nemocné.

Nutrego na festivalu Divadlo v parku

Nutrego na festivalu Divadlo v parku

Slunečné počasí, hudba, divadlo a davy lidí s dětmi – tak vypadal už 11. ročník festivalu Divadlo v parku, který proběhl třetí květnovou sobotu v areálu zámeckého parku v Kunraticích. Nabídka atrakcí pro děti i pro dospělé byla pestrá a poprvé jsme na místě měli stánek také my. Pro návštěvníky akce jsme připravili nejen ochutnávku produktů klinické výživy Nutrego, ale také tzv. malnutriční kalkulačku. 

Nutrego se představilo na Mezinárodním kongresu klinické výživy

Nutrego se představilo na Mezinárodním kongresu klinické výživy

V Hradci Králové proběhl již 35. ročník Mezinárodního kongresu Společnosti klinické výživy a intenzivní péče. A my byli u toho. Měli jsme možnost představit naší novou klinickou výživu a seznámit odbornou veřejnost s tím, jak vznikla a pro koho je určena. Na našem stánku také probíhala ochutnávka jednotlivých produktů a málokdo zůstal jen u jednoho kelímku, protože na výběr bylo opravdu z mnoha příchutí.

Klinická výživa Nutrego je tu!

Klinická výživa Nutrego je tu!

Skupina českých lékařů a odborníků na výživu, kteří se dlouhodobě zabývají otázkou, jak nejvhodněji doplnit stravu pacientů s nejrůznějšími zdravotními komplikacemi – to je tým, který stojí za vznikem řady nové klinické výživy.