Snížená funkce ledvin

Pokud dojde k selhání ledvin (stadium CKD 5 - poslední) je nutné zahájit tzv. dialýzu. Dialýza je metoda náhrady funkce ledvin, která zajišťuje odstranění odpadních látek z krve a zbavuje tělo přebytečných tekutin. Existují dva základní druhy dialýzy: hemodialýza a peritoneální dialýza. V obou dvou případech metod náhrady funkce ledvin je na rozdíl od stadia před dialýzou nutné dbát na zvýšený příjem bílkovin, tím se tyto dvě formy onemocnění významně liší. Pravidlo dostatečného množství energie, sníženého množství fosforu, draslíku a soli platí stejně jako ve stadiu před dialýzou. U pacientů na dialýze se setkáváme často s podvýživou, která může ve vysoké míře ovlivnit prognózu pacienta. Řešení podvýživy je nutné zahájit včas, a to nejen úpravou běžné stravy, ale i použitím speciální řady výživových (nutričních) doplňků tzv. sippingů. Právě pro tyto situace byl vyvinut nutrego RENAL HP se speciálním složením (vysoké množství bílkovin) pro dialyzované pacienty při podvýživě nebo jejím riziku.

Slovo nutriční specialistky:

Pacienti během dialýzy ztrácí bílkoviny/aminokyseliny a tyto ztráty není jednoduché „dojíst“ v běžné stravě aniž by došlo k zvýšenému příjmu fosforu. Právě fosfor je z velké části přítomen v mase a mléčných výrobcích, které jsou významným zdrojem bílkovin. V situaci, kdy je nutné řešit ztrátu tělesné hmotnosti a pokles některých bílkovin v krvi je ideálním a poměrně rychlým řešením sipping s vysokou dávkou bílkoviny optimálně 10 gramů/100 ml jako je nutrego RENAL HP. Produkt se může užívat v průběhu dialýzy nebo mezi běžnými jídly během dne.

RENAL HP

Nutričně kompletní izokalorická výživa s vysokým obsahem bílkovin (kvalitní syrovátkový protein) a sníženým množstvím elektrolytů (fosfor, draslík, sodík). Je určena při podvýživě nebo jejím riziku u dialyzovaných pacientů s chronickým selháním ledvin včetně pacientů s diabetes mellitus. Obsahuje významné množství vitamínu D3. Neobsahuje lepek ani laktózu, je tedy vhodná při laktózové intoleranci nebo celiakii.

Potravina pro zvláštní lékařské účely.

Nutriční hodnoty (200 ml): energie: 228 kcal, bílkoviny: 20 g, tuky: 6 g, sacharidy: 23 g, vláknina:1,6 g

Doporučená denní dávka 200 ml: 1-2 balení při doplňkové výživě, 5-7 balení při kompletní výživě

• Příchutě: čokoláda, vanilka, oříšek

Prodejní balení: 12 x 200 ml
Více >>

Kód produktu: P00015

0 Kč