O_nas_nutrego

Kdo jsme?

Jsme skupina lékařů a odborníků na výživu, spolupracujících v rámci projektu společnosti Charing Cross Scientific, která nabízí svým zákazníkům produkty klinické a sportovní výživy.

Vyrábíme produkty klinické výživy Nutrego pro lidi, kteří to nejvíce potřebují (pacienti s onkologickým onemocněním, pacienti s poruchou příjmu potravy, pacienti před chirurgickým výkonem a po operacích na gastrointestinálním traktu a v neposlední řadě geriatričtí pacienti).

Na základě výzkumu na úrovni biochemického složení produktů se odborníci na výživu shodli na tom, že jsme schopni vyrábět i velmi kvalitní výrobky pro běžné lidi, kteří mají například zvýšený výdej energie a často málo času, aby se stravovali kvalitně. V tomto případě jim umíme pomoci našimi produkty v oblasti sportovní výživy, které plní potřeby aktivních lidí. 

Kde se produkt vyrábí?

Nutrego je český výrobek, který se vyrábí v oblasti pod Orlickými horami, konkrétně v Opočnu, kde jsou moderní výrobní linky známého mlékárenského závodu Bohemilk a.s. s kapacitou vyrábět nejen kvalitní mléko, ale celou řadu dalších produktů. 

Bohemilk a.s. - mlékárna Opočno má bohatou historii od roku 1936 ve výrobě mlékárenských výrobků ale i dětské kojenecké výživy. Výrobní kapacity podniku jsou neustále drženy v nejvyšší kvalitě včetně certifikací na kojeneckou a klinickou výživu. Vyrábí se zde i celá řada známých produktů nesouvisejících přímo s mlékárenským průmyslem.

Kdo přišel s nápadem začít vyrábět klinickou výživu Nutrego?

Lékaři z Imperial College London a Univerzity Karlovy v Praze společně s MUDr. Gojišem se nad tímto tématem zamýšlí již od roku 2010. Oba dva týmy jsou v denním kontaktu jak s pacienty, tak s dalšími profesionály a specialisty. Ve vzájemné interakci pak začali vnímat potřebu nabídnout pacientům kvalitní klinickou výživu, která bude vyrobená v Česku na základě posledních vědeckých studií, bude dostupná ve volném prodeji i na lékařský předpis a nabídne pacientům levnější, přesto velmi kvalitní produkt.


Na základě výzkumu a studií bylo zjištěno, že společně se specialisty na klinickou výživu lze vyvinout i další produkty, které mohou být užitečné pro běžnou populaci se zvýšeným výdejem energie (sportovci, aktivní lidé obecně). MUDr. Gojiš tak pro výrobky z této oblasti postavil důležité základy, ale rozvoj a budování značky Nutrego ve sportovní výživě již nechává na svém týmu.