Snížená funkce ledvin

Hromadění se odpadních látek v těle, zvýšení krevního tlaku, změna složení krve, minerálová dysbalance, neschopnost těla správně pracovat s vitamínem D a postupné chřadnutí – to jsou projevy snížené funkce ledvin. Sám pacient o nemoci nemusí vůbec vědět, protože se většinou neprojevuje bolestivě. K viditelným projevům onemocnění většinou patří nález červených krvinek a bílkoviny v moči, mohou být přítomny otoky kolem kotníků, na rukou i v obličeji.

Snížená funkce ledvin je u starších pacientů nejčastěji způsobena vysokým krevním tlakem a cukrovkou. Jde o chronické onemocnění, které v případě špatné diagnostiky a zanedbání léčby může vést až k selhání ledvin. Rizikem u pacientů se sníženou funkcí ledvin je navíc to, že se u nich v důsledku nemoci může vyvinout také kardiovaskulární onemocnění.

Funkce ledvin se dá nahradit několika způsoby. U lehčích případů onemocnění ledvin si vystačíme s konzervativní léčbou spočívající v dietních opatřeních s upraveným příjem bílkovin, draslíku a fosfátů spolu s dalšímu léky na úpravu krevního tlaku a metabolických poruch organismu. U těžkých případů selhání ledvin je nutná  náhrada jejich funkce buď hemodialýzou nebo peritoneální dialýzou. V těchto situacích je také u indikovaných pacientů možná úspěšná transplantace ledviny.

Součástí komplexní péče o pacienty s poruchou funkce ledvin je řada životosprávných a výživových úprav. Spolu s medikamentózná léčbou mají za cíl zpomalit postupný úbytek funkce a oddálit nutnost její náhrady umělou ledvinou (dialýzou) nebo transplantací. 

Pro pacienty se sníženou funkcí ledvin je vhodné doplnění výživy o speciální nápoj nutrego RENAL. Má nízký obsah bílkovin a soli, díky čemuž prospívá pacientům před dialýzou trpícím chronickým nebo akutním selháním ledvin a zabraňuje jejich podvýživě.

Jedna dávka nutrego RENAL  (330 ml) obsahuje:

  • 535 kcal energie
  • 13 g bílkovin
  • 20 g tuku
  • 36,3 g cukrů

Klinická výživa nutrego RENAL je dostupná v 6 příchutích. Je snadno stravitelná, dobře tolerovatelná a jednoduše se pacientům podává – formou nápoje či sondou. Doporučená denní dávka je 1 lahvička při doplňkové výživě a 3 lahvičky při kompletní výživě.

RENAL

6 příchutí

Nutričně kompletní hyperkalorická výživa s upraveným množstvím bílkovin a elektrolytů (fosfor, draslík, sodík) pro pacienty v podvýživě nebo jejím riziku u chronického nebo akutního onemocnění ledvin ve stadiu před dialýzou. Nutrego RENAL je možné použít i u pacientů s hypertenzí díky nízkému množství sodíku. Neobsahuje lepek ani laktózu, je tedy vhodná při laktózové intoleranci nebo celiakii.

Potravina pro zvláštní lékařské účely.

Nutriční hodnoty (330 ml):
energie: 535 kcal, bílkoviny: 13 g, tuky: 20 g, sacharidy: 75,9 g, z toho cukry: 36,3 g
Nutriční hodnoty (200 ml):
energie: 324 kcal, bílkoviny: 8 g, tuky: 12 g, sacharidy: 46 g, z toho cukry: 22 g

• Doporučená denní dávka 330 ml:
1 balení při doplňkové výživě, 3 balení při kompletní výživě
• Doporučená denní dávka 200 ml:
1-2 balení při doplňkové výživě, 4-5 balení při kompletní výživě

• 6 příchutí: čokoláda, oříšek, vanilka, lesní jahoda, meruňka, cappuccino

Prodejní balení: 330 ml, 200 ml, 12 x 330 ml, 12 x 200 ml
Více >>

Kód produktu: P00004

0 Kč