chronicke zdravotni potize

Onkologická onemocnění jejichž incidence v naší populaci neustále narůstá jsou velmi často provázena poklesem tělesné hmotnosti, a tedy i častým rizikem vzniku malnutrice. Důvody spočívají jednak v nemoci samotné (nádorové bujení = zánět a s tím spojené např. nechutenství), ale i v rámci léčby se objevují vedlejší účinky např. některých léků, které vedou k poruchám trávení nebo vstřebávání důležitých složek stravy. Cílem naší nutriční strategie je zabránit hubnutí, ztrátě svalové hmoty a tím i celkovému oslabení organismu. V rámci onkologické léčby je nutné, aby měl organismus dostatek sil, a tak zvládnul absolvovat celou terapii s důrazem na návrat zpět do aktivního a kvalitního života.

Slovo nutriční specialistky:

V rámci onkologických onemocnění se jedná nejen o ztrátu hmotnosti jako celkového ukazatele stavu výživy, ale velmi často se setkáváme se ztrátou svalové hmoty důsledkem zánětu (nádorového procesu). Tyto ztráty se následně odrazí na oslabení imunitního systému organismu včetně snížení pohyblivosti vlivem ztráty svalů. Následkem výše uvedeného je komplikovaný návrat do plnohodnotného života onkologických pacientů. V situaci, kdy zvažujeme doplnit běžnou stravu nějakým nutričním doplňkem (sippingem), by naší volbou měl vždy být produkt s vysokým množstvím bílkoviny a energie jako je nutrego Forte, který obsahuje 667 kcal a 28 gramů bílkovin v jedné lahvičce 330 ml.

FORTE

Nutričně kompletní hyperkalorická výživa s vysokým obsahem bílkovin bez vlákniny určená při podvýživě nebo jejím riziku u pacientů se zvýšenými nároky na množství proteinu a energie ve stravě. Nutrego FORTE je možné použít i u pacientů v rámci zlepšení nutričního stavu před a/nebo po operaci. Neobsahuje lepek ani laktózu, je tedy vhodná při laktózové intoleranci nebo celiakii.

Potravina pro zvláštní lékařské účely.

Nutriční hodnoty 330 ml:
energie: 667 kcal, bílkoviny: 28 g, tuky: 26,4 g, sacharidy: 79,2 g, z toho cukry: 52,1 g
Nutriční hodnoty 200 ml:
energie: 404 kcal, bílkoviny: 17 g, tuky: 16 g, sacharidy: 48 g, z toho cukry: 32 g

• Doporučená denní dávka 330 ml:
1 balení při doplňkové výživě, 3 balení při kompletní výživě
• Doporučená denní dávka 200 ml:
1-2 balení při doplňkové výživě, 3-4 balení při kompletní výživě

• Příchutě: čokoláda, oříšek, vanilka, lesní jahoda, meruňka, cappuccino

Prodejní balení: 12 x 330 ml, 12 x 200 ml
Více >>

Kód produktu: P00002

0 Kč