Onemocnění jater, slinivky, žlučníku

Špatná životospráva, nezdravá strava, nadměrné požívání alkoholu nebo stres – to jsou vedle infekčních chorob nejčastější příčiny onemocnění jater, slinivky a žlučníku. Tyto orgány mají přitom v těle nezastupitelnou funkci – významně se podílí na metabolickém zpracování přijatých tuků a ovlivňují jejich vstřebávání, což má také pozitivní vliv na fungování tlustého střeva. Ve chvíli, kdy játra, slinivka nebo žlučník nepracují tak, jak mají, dochází v organismu k velkým komplikacím.

Žlučník a žlučové cesty může postihnout akutní či chronický zánět nebo také tzv. cholelitiáza -  při které ve žlučových cestách či žlučníku vznikají žlučové kameny. Při uvolnění kaménku se může objevit žlučníková kolika. Mezi nejčastější onemocnění slinivky břišní patří taktéž akutní nebo chronický zánět, který postihuje tvorbu trávicích šťáv s následným porušeným trávením. S postižením slinivky může úzce souviset i vznik cukrovky (diabetes mellitus). Nemoci jater patří k závažným pro svoji častou chronicitu a následné komplikace. Vedle infekční žloutenky pacienti při obezitě často trpí steatózou neboli ztukovatěním jater. Dalšími nebezpečnými onemocněními jsou cirhóza jater nebo onemocnění nádorová.

Při onemocnění jater, slinivky a žlučníku je kvalitní a vhodná výživa nedílnou součástí samotné léčby. Pacienti musí držet definovanou dietu, která musí být s přísným omezením příjmu tuku a vlákniny, musí být snadno stravitelná a obsahovat všechny nezbytné vitamíny a stopové prvky. Vhodnou součástí výživy je proto nutrego FRUTY, lehce stravitelná džusová výživa, která poslouží buď jako doplněk stravy, nebo může v případě těžších stavů stravu pacienta nahradit komplexně.

FRUTY

Nutričně nekompletní hyperkalorická výživa bez tuku s ovocnou příchutí. Je určena zejména při podvýživě nebo jejím riziku u pacientů s onemocněním žlučníku, slinivky břišní nebo jater. Je vhodná jako součást diety s omezením tuku nebo při netoleranci mléčných forem nutriční podpory. Neobsahuje lepek ani laktózu, je tedy vhodná při laktózové intoleranci nebo celiakii.

Potravina pro zvláštní lékařské účely.

Nutriční hodnoty (330 ml):
energie 495 kcal, bílkoviny 14,9 g, tuky 0 g, sacharidy 109 g, z toho cukry 0 g

Doporučená denní dávka: 1 – 3 lahvičky při doplňkové výživě

1 příchuť: jablko, pomeranč, višeň, jahoda, černý rybíz

Prodejní balení: 330 ml, 12 x 330 ml
Více >>

Kód produktu: P00009

0 Kč