Malnutrice - podvýživa

Malnutrice - neboli podvýživa - je problémem, se kterým se ve stáří setká každý čtvrtý člověk. Lidské tělo totiž ztrácí některé funkce, organismus celkově zpomaluje a snadno tak dochází k úbytku svalové hmoty. Starší lidé mají navíc menší chuť k jídlu, problémy se zuby nebo s ústní dutinou a mohou mít i sníženou schopnost vnímat chutě a vůně. Problémem je také to, že opouštějí pravidelné stravování, žijí častěji mimo komunitu, jedí méně, a často si nemohou dovolit kvalitní potraviny. Malnutrice může souviset také s chronickými či akutními onemocněními, kterými starší lidé často trpí.

Přestože se může zdát, že malnutrice nemusí být nebezpečná, je tomu právě naopak. Senioři trpící malnutricí jsou mnohem více ohroženi infekcemi a jejich tělo špatně zvládá rekonvalescenci po nemoci, úrazu či chirurgickém zákroku.

Ve stáří je potřeba dbát na určitá pravidla, která mohou malnutrici zabránit anebo ji pomohou vyléčit. Důležitý je pohyb, cvičení a aktivní život, díky kterému mají senioři větší chuť k jídlu. Potřeba je také doplnit jídelníček o výživné potraviny a zvolit vhodnou nutriční terapii.

Klinickou výživu nutrego FORTE mohou senioři trpící malnutricí užívat krátkodobě i dlouhodobě. Posiluje tělo při zdravotních potížích, zvyšuje odolnost vůči infekcím a dodá tělu potřebnou energii a živiny. Pacienti si díky ní mohou udržet či zvýšit váhu, být v lepší psychické kondici a zachovat svojí soběstačnost.  

Jedna dávka nutrego FORTE (330 ml) obsahuje:

  • 667 kcal energie
  • 28 g proteinu
  • 26,4 g tuku
  • 52,1 g cukrů

Klinická výživa nutrego FORTE je dostupná v 6 příchutích. Je snadno stravitelná, dobře tolerovatelná a jednoduše se pacientům podává – formou nápoje či sondou. Doporučená denní dávka je 1 lahvička při doplňkové výživě a 3 lahvičky při kompletní výživě. 

FORTE

6 příchutí

Nutričně kompletní hyperkalorická výživa s vysokým obsahem bílkovin bez vlákniny určená při podvýživě nebo jejím riziku u pacientů se zvýšenými nároky na množství proteinu a energie ve stravě. Nutrego FORTE je možné použít i u pacientů v rámci zlepšení nutričního stavu před a/nebo po operaci. Neobsahuje lepek ani laktózu, je tedy vhodná při laktózové intoleranci nebo celiakii.

Potravina pro zvláštní lékařské účely.

Nutriční hodnoty 330 ml:
energie: 667 kcal, bílkoviny: 28 g, tuky: 26,4 g, sacharidy: 79,2 g, z toho cukry: 52,1 g
Nutriční hodnoty 200 ml:
energie: 404 kcal, bílkoviny: 17 g, tuky: 16 g, sacharidy: 48 g, z toho cukry: 32 g

• Doporučená denní dávka 330 ml:
1 balení při doplňkové výživě, 3 balení při kompletní výživě
• Doporučená denní dávka 200 ml:
1-2 balení při doplňkové výživě, 3-4 balení při kompletní výživě

• 6 příchutí: čokoláda, oříšek, vanilka, lesní jahoda, meruňka, cappuccino

Prodejní balení: 330 ml, 200 ml, 12 x 330 ml, 12 x 200 ml
Více >>

Kód produktu: P00002

0 Kč