Snížená funkce ledvin

Chronické onemocnění ledvin (CKD - z anglického chronic kidney disease) je poškození ledvin, které trvá minimálně tři měsíce. Hlavním ukazatelem je snížení tzv. glomerulární filtrace (GFR - zjednodušeně řečeno odstraňování odpadních látek z těla) pod určitou hodnotu. Současně mohou být přítomny i příznaky jako je bílkovina nebo krev v moči. Ke vzniku CKD vede nejčastěji diabetes mellitus (cukrovka), vysoký krevní tlak a arterioskleróza (postižení cév). Výživa a její složení hraje významnou roli v prevenci progrese tohoto onemocnění (zhoršení funkce ledvin). Důležité je dbát na dostatečný příjem energie v sacharidech i zdravých tucích a omezit množství bílkovin ve stravě dle doporučení lékaře. Speciální výživa nutrego Renal je vyvinutá přesně pro potřeby pacientů v predialýze (před dialýzou), kdy zlepšení stavu výživy (např. při podvýživě, nebo jejím riziku) je významným faktorem ovlivňujícím kvalitu života těchto pacientů. 

Slovo nutriční specialistky:

Řešení podvýživy není u tohoto onemocnění jednoduché. Je důležité tělu dodat bílkovinu, ale ne moc…  a zároveň si dát pozor příjem draslíku, fosforu i sodíku (pokud tak doporučí lékař). Právě z těchto důvodů vyvinula společnost Nutrego produkt nutrego Renal, který podpoří pacienta s CKD dávkou energie (162 kcal/ 100 ml) bez rizika zvýšené dávky bílkovin a některých minerálů. Včasné řešení podvýživy již ve fázi rizika znamená pro pacienty CKD nejen prevenci komplikací (následků podvýživy), ale i udržení optimálního stavu organismu v průběhu tohoto chronického onemocnění.

RENAL

Nutričně kompletní hyperkalorická výživa s upraveným množstvím bílkovin a elektrolytů (fosfor, draslík, sodík) pro pacienty v podvýživě nebo jejím riziku u chronického nebo akutního onemocnění ledvin ve stadiu před dialýzou. Nutrego RENAL je možné použít i u pacientů s hypertenzí díky nízkému množství sodíku. Neobsahuje lepek ani laktózu, je tedy vhodná při laktózové intoleranci nebo celiakii.

Potravina pro zvláštní lékařské účely.

Nutriční hodnoty (330 ml):
energie: 535 kcal, bílkoviny: 13 g, tuky: 20 g, sacharidy: 75,9 g, z toho cukry: 36,3 g
Nutriční hodnoty (200 ml):
energie: 324 kcal, bílkoviny: 8 g, tuky: 12 g, sacharidy: 46 g, z toho cukry: 22 g

• Doporučená denní dávka 330 ml:
1 balení při doplňkové výživě, 3 balení při kompletní výživě
• Doporučená denní dávka 200 ml:
1-2 balení při doplňkové výživě, 4-5 balení při kompletní výživě

• Příchutě: čokoláda, vanilka

Prodejní balení: 12 x 330 ml, 12 x 200 ml
Více >>

Kód produktu: P00004

0 Kč