Onemocnění jater, slinivky, žlučníku

Játra, slinivka břišní a žlučník mají nezastupitelnou roli právě při trávení a vstřebávání živin přijatých ve stravě. Jejich postižení ať akutní či chronické významnou mírou ovlivňuje výše uvedené funkce trávicího traktu (trávení a vstřebávání). Nejčastější složkou stravy, na kterou si při různých dietách u onemocnění těchto orgánů musíme dávat pozor jsou tuky. Proto často lékaři doporučují dietu s omezením tuků na různě dlouhá období. Pokud tedy u pacienta existují potíže s trávením nebo vstřebáním vzhledem k onemocnění těchto orgánů a musí ještě dodržovat dietu s omezením tuků může se často stát, že začne hubnout. Pro potřeby těchto pacientů byl vyvinut speciální druh výživy tzv. sippingu se základními živinami, ale bez tuku nutrego FRUTY.

Slovo nutriční specialistky:

Není jednoduché dlouhodobě omezit příjem tuku na lékařem doporučené množství v gramech/den a zároveň mít dostatečný příjem ostatních složek stravy (bílkovin, sacharidů, vitaminů i minerálů). Tuky jsou v naší stravě důležité, zejména ty ,,zdravé tuky“ a mají vysokou energetickou hodnotu. Pacienti často při onemocnění slinivky břišní, jater a žlučníku ztrácejí svoji tělesnou hmotnost a jsou v riziku podvýživy. Je tedy pak na místě doplnit do běžné stravy těchto pacientů výživu, která by obsahovala zvýšené množství energie a bílkoviny s omezením tuků. Nutrego FRUTY je optimální varianta s ovocnou příchutí (džus) vyhovující potřebám těchto pacientů. Neobsahuje tuk a má dostatečnou dávku bílkoviny (v jedné lahvičce 330 ml je 495 kcal a skoro 15 gramů bílkovin). Je vhodná jako ideální doplněk stravy při podvýživě nebo jejím riziku u těchto pacientů.

FRUTY

Nutričně nekompletní hyperkalorická výživa bez tuku s ovocnou příchutí. Je určena zejména při podvýživě nebo jejím riziku u pacientů s onemocněním žlučníku, slinivky břišní nebo jater. Je vhodná jako součást diety s omezením tuku nebo při netoleranci mléčných forem nutriční podpory. Neobsahuje lepek ani laktózu, je tedy vhodná při laktózové intoleranci nebo celiakii.

Potravina pro zvláštní lékařské účely.

Nutriční hodnoty (330 ml):
energie 495 kcal, bílkoviny 14,9 g, tuky 0 g, sacharidy 109 g, z toho cukry 16,8 g

Doporučená denní dávka: 1 – 3 lahvičky při doplňkové výživě

Příchutě: jablko, pomeranč, višeň, jahoda, černý rybíz

Prodejní balení: 12 x 330 ml
Více >>

Kód produktu: P00009

0 Kč