Malnutrice - podvýživa

Malnutrice je nedostatečná výživa jak z pohledu příjmu celkové energie ze stravy, tak z i pohledu některých jejich složek např. bílkovin. Příčinami malnutrice jsou stavy spojené se sníženým příjmem (např. nechutenství při onkologických onemocněních nebo ve stáří), zvýšenými ztrátami živin (např. při akutních zánětlivých stavech) nebo zvýšenými metabolickými požadavky (např. infekční onemocnění, chronické zánětlivé onemocnění). Jak vyplývá z výše uvedeného, můžeme se s malnutricí potkat jak při akutní nebo chronické nemoci tak v běžném životě, například u seniorů. Vždy je však velmi důležité začít tento problém řešit. Řešení navazuje nejdříve na jasnou diagnostiku malnutrice ať už se jedná o parametr BMI, vývoj tělesné hmotnosti (respektive její pokles) nebo krevní ukazatele. Cesty k zlepšení stavu výživy jsou dvě. První cesta je úprava běžné stravy (vč. jejich složek) a druhá je využití nutričních doplňků formou tzv. sippingů. Tyto produkty (sippingy) mají jasně definované množství všech živin a existují v různých chuťových variantách. Vždy je dobré se poradit o řešení s odborníkem v oblasti výživy tzn. lékařem nebo nutričním terapeutem.

Slovo nutriční specialistky:

Optimální variantou v rámci problematiky malnutrice např. u seniorů s nízkým BMI nebo významným poklesem tělesné hmotnosti je nutrego FORTE. V jedné lahvičce 330 ml obsahuje nutrego FORTE 667 kcal a 28 gramů bílkovin, tedy např. oběd složený z obalovaného kuřecího řízku 150 gramů a 200 gramů brambor (týká se energie a bílkovin). Postupným popíjením nutrego Forte mezi jídly lze podpořit zlepšení stavu výživy a tím celkově posílit organismus jako celek.

FORTE

Nutričně kompletní hyperkalorická výživa s vysokým obsahem bílkovin bez vlákniny určená při podvýživě nebo jejím riziku u pacientů se zvýšenými nároky na množství proteinu a energie ve stravě. Nutrego FORTE je možné použít i u pacientů v rámci zlepšení nutričního stavu před a/nebo po operaci. Neobsahuje lepek ani laktózu, je tedy vhodná při laktózové intoleranci nebo celiakii.

Potravina pro zvláštní lékařské účely.

Nutriční hodnoty 330 ml:
energie: 667 kcal, bílkoviny: 28 g, tuky: 26,4 g, sacharidy: 79,2 g, z toho cukry: 52,1 g
Nutriční hodnoty 200 ml:
energie: 404 kcal, bílkoviny: 17 g, tuky: 16 g, sacharidy: 48 g, z toho cukry: 32 g

• Doporučená denní dávka 330 ml:
1 balení při doplňkové výživě, 3 balení při kompletní výživě
• Doporučená denní dávka 200 ml:
1-2 balení při doplňkové výživě, 3-4 balení při kompletní výživě

• Příchutě: čokoláda, oříšek, vanilka, lesní jahoda, meruňka, cappuccino

Prodejní balení: 12 x 330 ml, 12 x 200 ml
Více >>

Kód produktu: P00002

0 Kč