Cukrovka

Cukrovka neboli diabetes mellitus je různorodé onemocnění, které má několik typů, které se liší principem jejich vzniku, ale všechny spojuje výskyt vyšší hodnoty glykémie, než je norma. I. typ je způsoben nedostatkem inzulínu (hormon slinivky břišní, který má za úkol „dostat cukr z krve do tkání“). Jedinou možnou léčby je inzulín. II. typ je způsoben sníženou citlivostí tkání na inzulín, nejvíce z důvodu zvýšeného množství tuku v těle. Léčba spočívá v redukci tuku v těle, zvýšeném pohybu a užívání léků. Diabetici II. typu mají většinou problém v tom, že jsou obézní na rozdíl od druhé skupiny diabetiků I. typu (jedná se nejčastěji o dětský věk). Strava diabetika je postavena na regulovaném množství sacharidů včetně jejich optimální rozložení během dne. Problémy s výživou se většinou týkají nedostatečného množství bílkovin ve stravě a zvýšeného množství sacharidů a tuků.

Slovo nutriční specialistky:

I v rámci tohoto onemocnění má výživa své místo a jak bylo zmíněno výše, klíčovou roli v dobré kompenzaci diabetu hraje správný stravovací režim. Pokud tedy diabetik onemocní a potřebuje nutriční podporu nebráníme se doplnit do stravy sipping, který je speciálně upravený pro potřeby diabetika např. nutrego DIA. Klíčové složky, které jsou zde upravené jsou: snížené množství sacharidů (diabetik je musí počítat), snížené množství energie (většina z diabetiků jsou obézní), rozpustná vláknina (pomáhá zlepšit glykemický index) a dostatečná dávka bílkovin (diabetik má většinou více tuků než bílkovin ve stravě).

DIA

Nutričně kompletní izokalorická výživa s nízkým glykemickým indexem a rozpustnou vlákninou určená při podvýživě nebo jejím riziku u pacientů s diabetes mellitus nebo hyperglykémií. Rozpustná vláknina podporuje správnou funkci střev. Nutrego DIA je možné použít i pacientů s nadváhou nebo obézních k vyrovnání nutričního deficitu. Neobsahuje lepek ani laktózu, je tedy vhodná při laktózové intoleranci nebo celiakii.

Potravina pro zvláštní lékařské účely.

Nutriční hodnoty (330 ml):
energie: 337 kcal, bílkoviny: 17 g, tuky: 12 g, sacharidy: 36,6 g, z toho cukry: 16,8 g
Nutriční hodnoty (200 ml):
energie: 204 kcal, bílkoviny: 10 g, tuky: 7,4 g, sacharidy: 22,2 g, z toho cukry: 10,2 g

• Doporučená denní dávka 330 ml:
1-2 balení při doplňkové výživě a 5-6 balení při kompletní výživě
• Doporučená denní dávka 200 ml:
2-4 balení při doplňkové výživě a 7-8 balení při kompletní výživě

• Příchutě: čokoláda, oříšek, vanilka

Prodejní balení: 12 x 330 ml, 12 x 200 ml
Více >>

Kód produktu: P00003

0 Kč