chronicke zdravotni potize

Každý třetí obyvatel České republiky v průběhu svého života onemocní rakovinou a každý čtvrtý na ni zemře - tak hovoří statistika. Rostoucí počet hlášených onkologických onemocnění souvisí s řadou faktorů. Podílí se na ní stárnutí populace, věk je totiž hlavním rizikovým faktorem zhoubného bujení a to hlavně kvůli kumulaci rizikových faktorů. Významným rizikovým faktorem je také nadváha a obezita. Na růstu onkologických onemocnění v populaci má vliv také znečištěné životní prostředí a vyšší výskyt fyzikálních a chemických kancerogenů, jako jsou například dioxiny v ovzduší, nebo agrochemikálie, jejichž přítomnost lze najít nejen v produktech zemědělství, ale i ve zdrojích pitné vody.  

V posledních desetiletích zaznamenala oblast onkologie výrazné zlepšení diagnostiky. Terapeutické pokroky umožňují včasnou identifikaci onkologického onemocnění, dostupná je kvalitnější léčba a pacienti tak mají šanci žít déle a vést kvalitnější život. Na onkologická onemocnění je navíc pohlíženo jako na stav celého organismu, kdy je potřeba posílit návyky zdravého životního stylu. Kromě dostatku spánku a zdravému pohybu je velmi důležitá strava. Právě správně zvolená výživa totiž může napomoci lepšímu snášení onkologické léčby a zřejmě také udržení remise.

V období aktivní onkologické léčby, ať už se jedná o léčbu chirurgickou (operace) či onkologickou (chemoterapie, radioterapie, biologická léčba) je podstatné zajistit, aby měl organismus dostatek kvalitní a snadno dostupné výživy, protože dobře živený organismus lépe snáší strastiplné léčebné procedury. Během léčby může dojít k nechutenství, úbytku hmotnosti, průjmům či zácpám, pacienti mohou mí problémy s polykáním a bývají bez vůle a unavení.

Klinická výživa nutrego FORTE zajišťuje kvalitní a dostatečnou výživu před onkologickou léčbu, během ní a také po jejím absolvování. Tělo spotřebuje mnoho energie na boj s nádorem, a proto je potřeba mu zajistit zvýšený přísun bílkovin a energie. nutrego® FORTE lze u pacientů použít ve formě doplňkové nebo kompletní výživy. Obsahuje všechny potřebné živiny, minerály, vitamíny i stopové prvky, které jsou potřeba pro udržení zdraví.

Jedna dávka nutrego® FORTE  (330 ml) obsahuje:

  • 667 kcal energie
  • 28 g proteinu
  • 26,4 g tuku
  • 52,1 g cukrů

Klinická výživa nutrego® FORTE je dostupná v 6 příchutích. Je snadno stravitelná, dobře tolerovatelná a jednoduše se pacientům podává – formou nápoje či sondou. Doporučená denní dávka je 1 lahvička při doplňkové výživě a 3 lahvičky při kompletní výživě.

Žádná položka