chirurgie kritické stavy

Chirurgie jako obor medicíny přináší do života většiny pacientů různá operační řešení vzniklých akutních nebo chronických potíží. Větší chirurgické zákroky a nároky s nimi spojené jsou velmi závislé na nutričním stavu pacienta, který na daný zákrok přichází. Jak příprava před operačním výkonem, tak následná rekonvalescence je úzce spjata s výživou. Lze tedy předpokládat, pokud přijde na operaci pacient vyhublý a vyčerpaný následkem nemoci mohou se v rámci výkonu nebo po výkonu vyskytnout různé komplikace jako je např. hojení ran a vznik různých infekcí. Je tedy velmi důležité jít na operační zákrok v dobrém výživovém stavu a dbát na zvýšené příjem energie a zejména bílkovin i po zákroku.

Slovo nutriční specialistky:

Pokud tedy víme, že jdeme na větší plánovaný výkon a jsme si vědomi, že náš stav výživy není optimální (nízké BMI, pokles tělesné hmotnosti), měli bychom zvolit vysokoenergetický sipping ideálně 200 kcal/100 ml jako minimum s vyšším obsahem bílkoviny min. 8,5 gramů/100 ml. Tedy dobrou variantou je produkt nutrego Forte v 6 různých příchutích, který splňuje výše uvedené požadavky a zařadíme ho jako doplněk k běžné, kvalitní stravě. Dostatečná dávka bílkovin podporuje hojení a posiluje správně fungující imunitní systém.

FORTE

Nutričně kompletní hyperkalorická výživa s vysokým obsahem bílkovin bez vlákniny určená při podvýživě nebo jejím riziku u pacientů se zvýšenými nároky na množství proteinu a energie ve stravě. Nutrego FORTE je možné použít i u pacientů v rámci zlepšení nutričního stavu před a/nebo po operaci. Neobsahuje lepek ani laktózu, je tedy vhodná při laktózové intoleranci nebo celiakii.

Potravina pro zvláštní lékařské účely.

Nutriční hodnoty 330 ml:
energie: 667 kcal, bílkoviny: 28 g, tuky: 26,4 g, sacharidy: 79,2 g, z toho cukry: 52,1 g
Nutriční hodnoty 200 ml:
energie: 404 kcal, bílkoviny: 17 g, tuky: 16 g, sacharidy: 48 g, z toho cukry: 32 g

• Doporučená denní dávka 330 ml:
1 balení při doplňkové výživě, 3 balení při kompletní výživě
• Doporučená denní dávka 200 ml:
1-2 balení při doplňkové výživě, 3-4 balení při kompletní výživě

• Příchutě: čokoláda, oříšek, vanilka, lesní jahoda, meruňka, cappuccino

Prodejní balení: 12 x 330 ml, 12 x 200 ml
Více >>

Kód produktu: P00002

0 Kč