chirurgie kritické stavy

Velký chirurgický zákrok je vždy zásahem do lidského organismu a pro tělo znamená velikou zátěž. Pacienti často bojují se stresem před operací a hubnou, po operaci mohou mít zažívací problémy, mohou mít křeče po jídle, trpět nevolností, nechutenstvím, průjmy nebo zácpou. Navíc je trápí i bolesti související s prodělaným chirurgickým zákrokem. To vše vede k tomu, že pacienti méně jedí, a jejich organismus nemá dost energie a stavebních kamenů pro úspěšné hojení a rekonvalescenci.

Aby se lidské tělo dokázalo s  operací co nejlépe vypořádat a minimalizovaly se případné pooperační komplikace, je vhodné se věnovat svému tělu již několik týdnů před zákrokem. Dostatek pohybu a pestrá strava jsou základ. Při pobytu v nemocnici a po operaci je pak důležité dodržovat rehabilitaci a stravu doporučenou lékařem. Co ovšem ještě více může pomoci tělu v období kolem chirurgického zákroku, je zajištění dostatku energie a bílkovin. Tělo díky nim může rychle nabrat sílu, rány se lépe hojí a rekonvalescence není tak dlouhá. Řešením pro chirurgické kritické stavy je klinická výživa nutrego FORTE. nutrego_forte

Je ideální pro posílení imunitního systému - podporuje hojení ran a proleženin, je vhodná po úrazech a taktéž pro přípravu na operace a rychlejší rekonvalescenci po operacích. 

 Jedna dávka nutrego® FORTE  (330 ml) obsahuje:

  • 667 kcal energie
  • 28 g proteinu
  • 26,4 g tuku
  • 52,1 g cukrů

Klinická výživa nutrego FORTE je dostupná v 6 příchutích. Je snadno stravitelná, dobře tolerovatelná a jednoduše se pacientům podává. Může být podávána formou nápoje či sondou. Doporučená denní dávka je 1 lahvička při doplňkové výživě a 3 lahvičky při kompletní výživě.

Žádná položka