chirurgie kritické stavy

Velký chirurgický zákrok je vždy zásahem do lidského organismu a pro tělo znamená velikou zátěž. Pacienti často bojují se stresem před operací a hubnou, po operaci mohou mít zažívací problémy, mohou mít křeče po jídle, trpět nevolností, nechutenstvím, průjmy nebo zácpou. Navíc je trápí i bolesti související s prodělaným chirurgickým zákrokem. To vše vede k tomu, že pacienti méně jedí, a jejich organismus nemá dost energie a stavebních kamenů pro úspěšné hojení a rekonvalescenci.

Aby se lidské tělo dokázalo s  operací co nejlépe vypořádat a minimalizovaly se případné pooperační komplikace, je vhodné se věnovat svému tělu již několik týdnů před zákrokem. Dostatek pohybu a pestrá strava jsou základ. Při pobytu v nemocnici a po operaci je pak důležité dodržovat rehabilitaci a stravu doporučenou lékařem. Co ovšem ještě více může pomoci tělu v období kolem chirurgického zákroku, je zajištění dostatku energie a bílkovin. Tělo díky nim může rychle nabrat sílu, rány se lépe hojí a rekonvalescence není tak dlouhá. Řešením pro chirurgické kritické stavy je klinická výživa nutrego FORTE. nutrego_forte

Je ideální pro posílení imunitního systému - podporuje hojení ran a proleženin, je vhodná po úrazech a taktéž pro přípravu na operace a rychlejší rekonvalescenci po operacích. 

 Jedna dávka nutrego® FORTE  (330 ml) obsahuje:

  • 667 kcal energie
  • 28 g proteinu
  • 26,4 g tuku
  • 52,1 g cukrů

Klinická výživa nutrego FORTE je dostupná v 6 příchutích. Je snadno stravitelná, dobře tolerovatelná a jednoduše se pacientům podává. Může být podávána formou nápoje či sondou. Doporučená denní dávka je 1 lahvička při doplňkové výživě a 3 lahvičky při kompletní výživě.

FORTE

6 příchutí

Nutričně kompletní hyperkalorická výživa s vysokým obsahem bílkovin bez vlákniny určená při podvýživě nebo jejím riziku u pacientů se zvýšenými nároky na množství proteinu a energie ve stravě. Nutrego FORTE je možné použít i u pacientů v rámci zlepšení nutričního stavu před a/nebo po operaci. Neobsahuje lepek ani laktózu, je tedy vhodná při laktózové intoleranci nebo celiakii.

Potravina pro zvláštní lékařské účely.

Nutriční hodnoty 330 ml:
energie: 667 kcal, bílkoviny: 28 g, tuky: 26,4 g, sacharidy: 79,2 g, z toho cukry: 52,1 g
Nutriční hodnoty 200 ml:
energie: 404 kcal, bílkoviny: 17 g, tuky: 16 g, sacharidy: 48 g, z toho cukry: 32 g

• Doporučená denní dávka 330 ml:
1 balení při doplňkové výživě, 3 balení při kompletní výživě
• Doporučená denní dávka 200 ml:
1-2 balení při doplňkové výživě, 3-4 balení při kompletní výživě

• 6 příchutí: čokoláda, oříšek, vanilka, lesní jahoda, meruňka, cappuccino

Prodejní balení: 330 ml, 200 ml, 12 x 330 ml, 12 x 200 ml
Více >>

Kód produktu: P00002

0 Kč